Çorum Şoförler ve Nakliyeciler Odası Başkanlığına 331 oyla sevilen başkan Tahsin Şahin yeniden seçildi. Genel kuruldaki diğer adaylar Şahin’e yetişemedi.
Çorum Şoförler ve Nakliyeciler Odası’nın Olağan Genel Kurulu yapıldı. TSO Fuar Kompleksi’nde gerçekleşen Genel Kurul’a oda üyelerinin katılımı ise yoğun oldu. Heyecanın dorukta olduğu Genel Kurul’da Tahsin Şahin, Hasan Eker ve Recep Kayıkçı başkanlık için yarıştı. Genel Kurul sonucunda 331 oy alan Tahsin Şahin güven tazeleyerek yeniden Oda Başkanlığı’na seçildi. Diğer adaylardan Hasan Eker 220 oy alırken, Recep Kayıkçı ise 51 oyda kaldı. Genel Kurulun Divan Başkanlığı ÇESOB Başkanı Yalçın Kılıç yaparken, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan Genel Kurul, mali raporların kabul edilmesi ve başkan adaylarının konuşmasıyla devam etti. Ardından seçime geçildi.
EN YAKIN RAKİBİNE FARK ATTI
Yapılan seçim sonucu Tahsin Şahin Başkanlığı’ndaki Şoförler ve Nakliyeciler Odası’nın yeni Yönetim Kurulu Yusuf Aykaç, Ercan Sözlü, Hüseyin Coşgun, Metin Hodul, İrfan Türkmen ve Mehmet Kılıç’tan oluşurken, Denetim Kurulu ise Müslüm Çakır, Mehmet Tola ve Mustafa Elsüer’den oluştu. Genel Kurul sonunda ise Tahsin Şahin’in seçim zaferi müzik eşliğinde kutlandı. Şahin, aldığı oyla birlikte en yakın rakibine 100’ün üzerinde fark attı.