Türk Polis Teşkilatı’nın 173. Kuruluş Yıldönümü dolayısıyla Çorum İl Emniyet Müdürlüğü tarafından şehit polisler başta olmak üzere tüm şehitler için Mevlîd-i Şerif okutuldu.
Öğle namazından önce Ulucami’de okunan Mevlude, İl Emniyet Müdürü Murat Kolcu, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Abdurrahman Başbuğ, İl Müftü Yardımcısı Ahmet Süzen, çok sayıda teşkilat mensubu, şehit yakınları ve cami cemaati katıldı. Etkinlikte, ilimizin farklı camilerinde görev yapan hafız ve mevlithanlar tarafından Kur’an-ı Kerim okunarak, birbirinden güzel ilâhi ve kasideler seslendirildi. Mevlîd öncesinde ayrıca cemaate gül suyu ve çikolata ikramında bulunuldu.