AK Parti Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Yazıçarşı’da partisinin mitingine katıldı.
Bayat ve İskilip programından sonra Çorum’a gelen AK Parti Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, AK Parti İl Başkanlığı’nı ziyaret etti, Ulukavak Mahallesi’nde seçim bürosunun açılışını yaptı, Çorum Belediyesi’ni ziyaret etti. Yazıçarşı’da düzenlenen açılış ve mitinge çok sayıda partili ve vatandaş katıldı. AK Parti Çorum Milletvekilleri, Belediye Başkan Adayı ile teşkilat yöneticilerinin hazır bulunduğu mitingde, AK Parti Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, genel gündem ve 31 Mart yerel seçimlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
AK Parti Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Çorum’a yapılan yatırımları bir sayfada toplayarak vatandaşlara gösterdi. Kurtulmuş vatandaşların arasından bir kişinin hava alanı isteğine ise “Her şeyin bir zamanı var. Yapacaklarımızı söyleriz ve yapmak için gayret ederiz” demekle yetindi.
Numan Kurtulmuş geçen günlerde Çorum’a müjdelenen Askeri Eğitim Merkezi hakkında da konuştu. Çorum’a çok büyük katkılarının olacağını ifade eden Kurtulmuş, “İnşallah burada Askeri Acemi Birliği kurulacak. Sayın Cumhurbaşkanımızın da onayından geçmiştir.” dedi.
Son zamanlarda Çorum’un gündemini sıkça meşgul eden Yozgat yatırımlarıyla ilgili de konuşan Kurtulmuş, Çorum biraz kendisini Yozgat’la kıyaslıyor. Haksızlık yapıyorsunuz. Siz Yozgat’tan ekonomik olarak büyüklük olarak çok önde olan bir ilsiniz.” İfadelerini kullandı.