BEKİROĞLU; ‘SEÇİMDE YİNE DESTAN YAZACAĞIZ’ « KANAL 19 TV – Çorum Haber, Güncel, Son Dakika

27 Mayıs 2024 - 13:25

BEKİROĞLU; ‘SEÇİMDE YİNE DESTAN YAZACAĞIZ’

Son Güncelleme :

02 Mayıs 2018 - 19:24

32 views

BEKİROĞLU; ‘SEÇİMDE YİNE DESTAN YAZACAĞIZ’

Ak Parti Çorum eski İl Başkanı Av. Rumi Bekiroğlu, partide düzenlediği basın toplantısında AK Parti’den Çorum Milletvekili Aday Adayı oldu.

Ak Parti’de çeşitli kademelerde görevler yapan ve 5. Olağan Kongre’de İl Başkanlığı görevini üstlenen Çorum eski İl Başkanı Av. Rumi Bekiroğlu, Ak Parti’den Çorum Milletvekili Aday Adayı oldu. Bugün Ak Parti İl Başkanlığı’nda Çorum Milletvekili Aday Adaylığını açıklayan Rumi Bekiroğlu’na destekte yoğun oldu. Çok sayıda partiye gönül vermiş insanlarla birlikte aday adaylığını açıklayan Bekiroğlu, kutlu yürüyüşün başlangıcında yeni bir besmele çekmek üzere bir araya geldiklerini ifade etti. Bekiroğlu’nun açıklamalarında salonda bulunan partililerden de ‘Çorum’un Gururu, Rumi Bekiroğlu’ sloganları yükseldi.

SEÇİMDE YİNE DESTAN YAZACAĞIZ

Ak Parti İl Başkanlığı’nda Çorum Milletvekili Aday Adaylığını açıklayan Av. Rumi Bekiroğlu, büyük zaferlere imza atacaklarını belirtirken bundan hiç şüphesinin olmadığını vurguladı. Bekiroğlu; ”Bugün burada kutlu bir yürüyüşün başlangıcında yeni bir besmele çekmek üzere bir aradayız. Tarihin dönüm noktasındayız. Ya tüm emperyalizmi karşımıza alarak, tarihte bir çok kez olduğu gibi hepsini alt edip şanlı bir destan yazacağız yada sadece İslam dünyasının değil tüm dünya mazlumlarının ümidi ve ümmetin son kalesi devletimizin büyük bir zafiyete düştüğüne şahit olacağız. İkinci seçeneğin mümkün olacağına inanmıyorum. Canla, başla, ölümüne ülkemizi, vatanımızı ve kutsal değerliğimizi savunacak, hep birlikte tarihin bugüne kadar şahit olmadığı büyük zaferlere imza atacağız. Bunda en ufak bir tasa ve endişem yoktur.

HER ZAMAN DİK DURUŞ SERGİLEDİK

Gerek 17-25 Aralık süreci olsun gerekse de 15 Temmuz darbe girişimi olsun kendisinin ve ekibinin dik bir duruş sergilediğini ifade eden Rumi Bekiroğlu, tüm bu süreçlerde vazifemi en güzel şekilde yerine getirdim dedi. Bekiroğlu; “Malumunuz, kutlu davamızın bir neferi ve içinizden birisi olarak yıllarca teşkilatlarımızın değişik kademelerinde görev aldıktan sonra 5. Olağan İl Kongresi ile 25 Ocak 2015 tarihinde Çorum İl Başkanı olarak göreve başladım. İl Başkanı olarak seçildiğim ilk günden, görevi devrettiğim son güne kadar geçen süre içerisinde vazifemi ibadet aşkı ve bilinci ile bihakkın yerine getirdim. Gerek hain FETÖ’nün ilk ihanet girişimi olan 17-25 Aralık hukuk darbesi sürecinde gerekse de 249 şehit ve 2193 gazi verdiğimiz 15 Temmuz ihanetinde ilk anlardan itibaren devletimizin, milletimizin ve liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında yer aldım. Ucunda ölümde olsa bu tavrımdan en ufak bir tereddüt göstermedim. Göreve davet edildiğimde nasıl eyvallah, barekallah ve bismillah demiş isem, görevi devrettiğimde de aynı şekilde eyvallah dedim. Çünkü biz makam ve mevkilerin geçici olduğuna, asıl kalıcı olanın ise gök kubbede hoş bir sada bırakmak olduğuna aynel yakin iman etmişiz. Önemli olan makamlar mevkiler değil Rabbimizin rızasıdır. Ülkemizin huzur ve selametine helal gelmemesi için bir an olsun tereddüt etmem. Değil bir Rumi binlerce Rumi olsa her birini feda etmekten bir an için geri durmam.

KRİTİK DÖNEMDE BAŞKANLIK YAPTIM

Türk siyasal hayatının en kritik dönemlerinde Çorum İl Başkanlığı yaptım. Ülkem ve devletim için almam gereken her türlü kararı tereddüt göstermeden aldım. yapmam gereken her şeyi de liderim Recep Tayyip Erdoğan’ın görüş ve direktifleri doğrultusunda yaptım. Gerek FETÖ ile mücadelede gerekse daha bir çok konuda genel merkezimizin ve Çorum kamuoyumuzun her zaman takdiri ile karşılaştım.

ÇORUM’UN SORUNLARINI İYİ BİLİYOR

İlimizin tüm sorunlarına ve bu sorunların çözümü için hangi adımların atılması gerektiğine vakıfım. Eğer yerel teşkilatlarımızın temayül yoklamasında ki destekleri ve Çorum halkının teveccühleri neticesinde genel merkezimiz şahsımı milletvekili adayı gösterirse elimden geleni yapmakla yetinmeyecek eğer fazlası gerekiyorsa gecemi gündüzüme katıp gereğini yapacağım. Çiftçimizin, köylümüzün, esnafımızın, işçimizin, memurumuzun, emeklimizin ve iş dünyasının derdi benim derdim, tasası benim tasam olacaktır. Ağlamamız icap eden yerde birlikte ağlayacak, gülmemiz gerektiğinde de hep birlikte güleceğiz.

SİVİL TOPLUMA HEP ÖNEM VERDİM

Hayatım boyunca istişereye, birlik ve beraberliğe özellikle de toplumun kılcal damarları olarak gördüğüm STK’larımızın görüşlerine önem verdim. Nitekim, bir göreve gelindiğinde STK’ların tebrik açıklama ve ilanları çokça duyulur. Ama il başkanlığımın sona ermesinin ardından gerek Çorum İnsani Değerler Platformumuz ve gerekse Çorum Milli İrade Platformumuzun gazetelere verdiği tam sayfa ilanlarla şahsımı onurlandırmalarını asla unutamam. Altmıştan fazla sağduyulu STK’mızdan oluşan bu platformlarımızın beni onurlandıran ilanları çocuklarıma ve torunlarıma bırakacağım onurlu ve haysiyetli bir hayatın en güzel miraslarıdır. Eğer nasip olurda ilime ve ülkeme milletvekili olarak hizmet etme fırsatını Allah bana lütfederse il başkanlığım döneminde olduğu gibi yine Çorum’un tüm katmanlarıyla, hususiyetle de sivil toplum örgütlerimizle yakın bir diyalog ve istişare ortamı içerisinde şehrimizin sorunlarını hep birlikte bir bir çözeceğiz.

 

 

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.