TREN YATIRIM PROGRAMINA ALINDI « KANAL 19 TV – Çorum Haber, Güncel, Son Dakika

16 Ekim 2021 - 12:39
SON DAKİKA

TREN YATIRIM PROGRAMINA ALINDI

TREN YATIRIM PROGRAMINA ALINDI
Son Güncelleme :

15 Ocak 2018 - 9:19

12 views

AK Parti Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, hızlı trenin yatırım programına alındığı belirterek, “Yük trenimizde olacak Allah’ın izniyle” dedi.

AK Parti Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, partisinin Sungurlu İlçe Teşkilatını ziyaretinde partililere seslenerek, “İlerleyen günlerde Cumhurbaşkanımız Çorum’a gelecek. Bizim Çorum’a sadece Cumhurbaşkanımız geldiğinde gitmemiz yetmiyor. Bütün dünyanın gözü bizim üzerimizde. Cumhurbaşkanımızın gittiği illerin üzerinde. Halkın desteği azalmış mı, artmış mı buna bakıyorlar. Onun için çevremizde kim varsa ‘biz Çorum’a gidiyoruz sizde’ gelin demek zorundayız” dedi.

Salim Uslu, açıklamasında şunları kaydetti: Çorum’da hızlı trenle beraber yük trenimizde olacak Allah’ın izniyle. Yatırım programına alındı. Sondaj çalışmaları başladı. Projesi bitti. Otoyollar yapıyoruz. Yani 60-70 yıllık rüyalar gerçekleşiyor. Sulama konusunda da büyük yatırımlarımız var. Barajlar yapıyoruz. Otoyollardan sonra ilçelerin birbirine bağlantı yollarının yapılmasına başlayacağız. Sungurlu-Uğurludağ, Sungurlu-Kızılırmak yolu var. Bunlar hep yapılacak. Biz sadece Çorum’da değil, Türkiye’nin her yerinde yatırım yapıyoruz. Bunlar hep Türkiye’nin prestij yatırımlarıdır.”

Ankara – Çorum – Samsun Demiryolu ile Otoyol projelerinin Sungurlu’nun ulaşımına büyük katkı sağlayacağını söyleyen Uslu, şöyle devam etti: “İlçe merkezimize içmesuyu, 3.172 dekar araziyi de sulayacak Sungurlu Barajı yapım işi ihalesi tamamlandı, sözleşmesi imzalandı. Kamulaştırma çalışmaları yapılıyor. Yatırım bedeli 33,2 Milyon lira. Delice-Sungurlu-Çorum bölünmüş yolundan sonra Sungurlu-Alaca-Zile karayolumuzu da bölünmüş yol yapıyoruz. İhale süreçleri tamamlandı. Hayırlı olsun. Sungurlu’da 93 bin dekar arazinin sulanması için çalışma yapıyoruz. Projelerin tamamlanmasıyla 80 Milyon TL/Yıl gelir artışı sağlayacağız.

 

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.