‘MİLLİ BİRLİK RUHU EGEMEN OLDU’ « KANAL 19 TV – Çorum Haber, Güncel, Son Dakika

16 Ekim 2021 - 12:13
SON DAKİKA

‘MİLLİ BİRLİK RUHU EGEMEN OLDU’

‘MİLLİ BİRLİK RUHU EGEMEN OLDU’
Son Güncelleme :

17 Ocak 2018 - 18:28

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Mehmet Akif Aras, milli ittifak ve sınır ötesi operasyonlarla ilgili basın açıklaması yaptı.

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) İl Başkanı Mehmet Akif Aras, milli ittifak ve sınır ötesi operasyonlarla ilgili basın açıklaması yaptı.

Parti merkezinde düzenlenen basın toplantısında MHP Merkez İlçe Başkanı Ertuğrul Onan ve bazı parti yöneticileri de hazır bulundu.

MHP İl Başkanı Mehmet Akif Aras, 15 Temmuz ihanetinin yaşandığı günden beri MHP’nin kararlı duruşunu net bir şekilde ortaya koyduğunu belirterek, milli birlik ve dayanışma ruhunun siyasete egemen olduğunu söyledi.

Artık şahsi hesapların, menfi düşüncelerin rafa kalktığını da ifade den Aras, “Önce ülkem ve milletim diyen ilkeli duruş zorunlu hale gelmiştir. Liderimiz sistemin çökme riskini görmüş, çağın şartlarını görmüş, milli çağrılara cevap verecek bir hükümet etme sistemini önermiştir. 16 Nisan’da devlet millet mutabakatı sağlanmış, bu yeni yönetim şeklinin sözleşmesi bizzat Türk Milleti tarafından imzalanmıştır” dedi.

Cumhuriyet tarihinde 3. dönemin başladığını da aktaran Aras, bu sürecin mimarının Devlet Bahçeli olduğunu, dertlerinin ise milletin refahı, huzuru ve geleceği olduğunu ifade etti.

Aras, konuşmasına şöyle devam etti: “Cumhurbaşkanlığı seçimindeki ölçümüz Türkiye’nin birliği ve dirliğini korumaktır. 15 Temmuzda oluşan milli birliğin, 7 Ağustos Yenikapı Ruhunun ve 16 Nisan referandumundaki devlet millet sözleşmesinin 2019 seçimlerine taşınmasını istiyoruz. Milletimizin beklentilerine kulak veriyoruz. Ne var ki, itiraz sesleri dışarıdan değil ülkemizin içerisinden geliyor. Türkiye hasımlarından çok içerideki uzantılar ses veriyor. FETÖ sevicileri bir türlü sindiremiyor. Kandil havarileri pıtır pıtır dökülüyor. Düşman süvarileri çılgına dönüyor. 15 Temmuzda darbeye muğlak kalanlar gözü dönmüşce bize saldırıyor.

FETÖ ve PKK’nın avucuna düşmüş, yanına hizalanmış CHP, HDP, İP ve diğer yedeklerine Milliyetçi Hareket Partisi’nin hayal ve hedefleri elbette büyük gelir. Şer odakları varsın kaos umut etsinler. Ismarlama projelerle siyasi senaryo yazsınlar. Kandilin peşine takılanların, Pensilvanyanın dümen suyuna girenlerin, HDP ile ortaklık düşünenlerin cumhur ittifakından rahatsız olması, iblisin sevaptan rahatsız olmasına benzer.

Şimdi de çıkmışlar, güya cumhur ittifakının kürt kardeşlerimizi ürküteceğinin konuşuyorlar. Milliyetçi Hareket Partisi’nin kim kürt düşmanı gösteriyorsa, bilinmelidir ki bu toprakların hainidir, bu milletin düşmanıdır. Milli ittifak Türk milletinin karar ve iradesidir. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi Türk milletinin tercih ve takdiridir, meşale yanmış, gelecek hamd olsun aydınlanmıştır.”

Konuşmasında Türkiye’nin sınırında ABD’nin 30 bin kişilik kuracağı orduyla ilgilide açıklamada yapan Aras şunları söyledi: “Amerika lafa gelince müttefikimiz, stratejik ortağımızdır. Amerika, Suriye’de terörü ve teröristleri himaye etmektedir. Bu sözde ordunun Türkiye ve Irak sınırlarını kontrol edeceği dile getirilmektedir. Biz muzaffer ve muktedir bir milletiz. Türk milletini dize getirmeyi aklından geçirenleri pişman ederiz. Afrin’e bir şafak vakti girip, teröristlere Türk milletinin demir yumruğunu göstermek hakkımızdır. Afrin temizlenmeli, Münbiç ve diğer fitne ve terör yuvaları yerle bir edilmelidir.”

Aras, bir basın mensubunun son günlerde tekrar gündeme gelen havaalanı ile ilgili sorusuna da şöyle cevap verdi: “Çorum’da havaalanı ihtiyacı var. Başbakan “Çorum’a havaalanı israf olur” demişti. Biz kendisiyle aynı düşünmüyoruz. Şehrimiz bir sanayi kentidir. Şehir olarak da çevre illerden çok öndeyiz. Havaalanı, demiryolu ve kara taşımacılığı raylı sistemi hepsini hak ettiğini düşünüyoruz.”

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.