“KIYAMETE KADAR KAN DÖKECEĞİZ” « KANAL 19 TV – Çorum Haber, Güncel, Son Dakika

17 Mayıs 2022 - 07:24

“KIYAMETE KADAR KAN DÖKECEĞİZ”

“KIYAMETE KADAR KAN DÖKECEĞİZ”
Son Güncelleme :

17 Ocak 2018 - 18:20

10 views

Çorum’da 11 şehit yakını ve 5 gaziye Devlet Övünç Madalyası ve Beratı verildi.Törende konuşan Vali Necmeddin Kılıç, Anadolu coğrafyası kıyamete kadar kan isteyecektir. Bizde nesiller boyunca kıyamete kadar kan dökeceğiz”dedi.

Çorum Valiliği tarafından Bugün Çorum Devlet Tiyatro Salonunda Gazi ve Şehit Yakınlarına Devlet Övünç Madalyası ve Beraat verilme töreni düzenlendi.

Düzenlenen törende ilk önce şehitleri ve gazileri anmak için bir slayt gösterimi sunuldu. Slayt gösterimi  sırasında bazı şehit yakınları gözyaşlarına hakim olamadı.

Slayt gösteriminin ardından Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı gerçekleştirildi. Törende açılış konuşmasını gerçekelştirilen Vali Necmeddin Kılıç, şehitlik mertebesinin önemine değinerek “Bizim sevdamız sevgilinin saçları değil atın yeleleridir”dedi.

Kılıç, anadolu topraklarının stratejik önemine vurgu yaparak, “Anadolu coğrafyasının kıyamete kadar bizimdir, kıyamete kadar kan isteyecektir. Bizde nesiller boyunca kıyamete kadar kan dökeceğiz” dedi.

Vali Kılıç, 15 Temmuz gecesine de değinerek, “Hainler, bizim elbisebimizi giymiş domuzlar, yeryüzünün en aşağılık mahlukları, devletime ve milletime silah çekmişlerdir” ifadelerini kullandı.

Vali Kılıç’ın konuşmasının ardından 11 şehit yakını ve 5 gaziye  Devlet Övünç Madalyası ve Beratları Vali Necmeddin Kılıç tarafından teslim edildi.

Törenin sonunda Gaziler ve Şehit yakınları ile protokol üyeleri birlikte toplu fotoğraf çekindiler.

Törene Çorum Valisi Necmeddin Kılıç,Garnizon Komutanı Per.Alb. Çetin Öcal, İl Jandarma Komutanı J.Kd.Alb. Abdurrahman Başbuğ, İl Emniyet Müdürü Murat Kolcu, Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül, İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, İl Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Yahya Çoban, İl Müftüsü Ahmet Akın, Şehit yakınları, gaziler ve öğrenciler katıldı.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.