HAZİNE ARAZİLERİ İHALE İLE SATILACAK « KANAL 19 TV – Çorum Haber, Güncel, Son Dakika

21 Ekim 2021 - 19:14
SON DAKİKA

HAZİNE ARAZİLERİ İHALE İLE SATILACAK

HAZİNE ARAZİLERİ İHALE İLE SATILACAK
Son Güncelleme :

10 Mart 2018 - 11:26

Çorum merkez ilçeye bağlı Atçalı köyünde bulunan konut alanı imarlı tarım dışı hobi bahçesi vasıflı araziler Valilik tarafından ekonomiye kazandırılmak üzere satışa sunulacak.

Çorum Valiliği merkez Sarmaşa ve Kazıklıkaya köylerinde bulunan 110 tarım dışı arazinin satışının ardından çeşitli bölgelerde bulunan arsa, konut alanı, hobi bahçesi, bağ, sanayi alanı ve tarla vasıflı 140 taşınmazı daha satışa çıkarmıştı. Valilik Ek Bina 1. katta bulunan Defterdarlık Milli Emlak Müdürlüğü’nde 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 45. Maddesine göre açık teklif usulü ile satışına başlanan 140 adet hazine arazisinin satışı yarın mesai saatleri içinde sona erecek. Defterdarlık Milli Emlak Müdürü Fatih Kansu Yıldırım, Şef Ayten Özer ve Memur İbrahim Germenekli’den oluşan komisyon huzurunda yapılan satışın ardından 78 hobi bahçesi vasıflı tarım arazisinin daha satışa çıktığı açıklandı. Buna göre Çorum merkez ilçeye bağlı Atçalı köyünde bulunan konut alanı imarlı tarım dışı hobi bahçesi vasıflı araziler Valilik tarafından ekonomiye kazandırılmak üzere satışa sunulacak. Tarım dışı 78 adet hazine arazilerinin satışı da 20-21-22-23 Mart 2018 tarihlerinde Valilik Ek Bina Defterdarlık Toplantı Salonu’nda açık artırma usulü gerçekleştirilecek. 78 parça hazine mülkiyetinde bulunan taşınmazların ihalesiyle ilgili şu bilgiler verildi: “Taşınmazların ihale bedellerinin %25 i peşin olmak üzere kalanı üçer aylık dönemler halinde 2 yıl içinde taksitlerle ödenebilecektir. Satışı yapılan taşınmazlar satış tarihini takip eden yıldan itibaren 5 yıl süre ile Emlak Vergisine tabi tutulmayacaktır. Satışı yapılan taşınmaz malların satış ve devir işlemleri her türlü vergi, resim ve harçtan müstesnadır”

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.