ESNAF KEFALET BİRKEZ DAHA CANBEK DEDİ « KANAL 19 TV – Çorum Haber, Güncel, Son Dakika

21 Ekim 2021 - 23:25
SON DAKİKA

ESNAF KEFALET BİRKEZ DAHA CANBEK DEDİ

ESNAF KEFALET BİRKEZ DAHA CANBEK DEDİ
Son Güncelleme :

22 Ocak 2018 - 10:26

27 views

Çorum Esnaf ve Sanatkarları Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin seçimli genel kurul toplantısı dün yapıldı. Anitta Otel’de gerçekleştirilen genel kurulda tek aday olan mevcut başkan Vedat Canbek güven tazeledi. Genel kurulda ilk olarak divan belirlendi. Divan Başkanlığına Ahmet Hamdi Aydoğan kitap üyeliklere ise Hatay Karaman, Necmeddin Uzun ve Satılmış Önler seçildi.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Çorum Esnaf ve Sanatkarları Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin yönetim ve denetim kurulu raporları ve bilançoları okunarak kabul edildi. Daha sonra konuşan Çorum Esnaf ve Sanatkarları Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Vedat Canbek, seçim korkusu olmadığını ifade ederek, raporların kabul edilmesinden dolayı da teşekkür etti.

Divan Başkanı Ahmet Hamdi Aydoğan, seçim öncesinde seçim neden işari oyla yapıldığını açıkladı. Aydoğan, “Seçimleri ana sözleşmemize göre yapıyoruz. Sözleşmeye göre seçimler işari oyla yapılır eğer kapalı oy istenirse bunun içinde ayrıca oylama yapılır. Biz sözleşme ne diyorsa ona göre hareket ediyoruz” dedi.

Daha sonra gerçekleştirilen oylama da seçimin el kaldırarak yapılması kabul edildi.

Genel kurulda yapılan oylama da ise Çorum Esnaf ve Sanatkarları Kredi ve Kefalet Kooperatifi başkanlığına Vedat Canbek yeniden seçildi. 3 yıl boyunca görev yapacak olan Vedat Canbek’in yönetim, denetim kurulu üyeleri ve Bölge Birliği Temsilcileri şunlar: Yönetim Kurulu: Necati Şimşek, Özkan Şanal, Hasan Eker, Sezai Olur. Denetim Kurulu: Mehmet Gayretli ve Adil Bayrak. Bölge Birliği Temsilcileri: Vedat Canbek, Necati Şimşek, Özkan Şanal, Hasan Eker, Sezai Olur.

Genel Kurul’da ayrıca Çorum Esnaf ve Sanatkarları Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin 2018-2019-2020 yıllarının tahmini bütçeleri şöyle açıklandı: 2018 yılı 2 milyon 730 bin lira, 2019 yılı 3 milyon 128 bin lira, 2020 yılı 3 milyon 477 bin lira.” Genel kurula ilginin yüksek olması da dikkatlerden kaçmadı.

BAŞKANLIKTA 36 YILLA REKOR KIRDI

Toplantının sonunda ise Çorum Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Vedat Canbek bir teşekkür konuşması yaptı. Canbek, konuşmasında 36 yıldır üyelerin desteği ile yürüttüğü kooperatif başkanlığına ömrü yettiği sürece devam etmek istediğini ifade etti.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.