ÇORUM MİSİAD’DAN REKTÖRLÜĞE ZİYARET « KANAL 19 TV – Çorum Haber, Güncel, Son Dakika

18 Ocak 2021 - 14:47

ÇORUM MİSİAD’DAN REKTÖRLÜĞE ZİYARET

ÇORUM MİSİAD’DAN REKTÖRLÜĞE ZİYARET
Son Güncelleme :

05 Ekim 2018 - 12:48

Çorum MİSİAD Başkanı Satılmış Bıçakçı ve yönetim kurulu üyeleri Rektör Reha Metin Alkan’a nezaket ziyaretinde bulundular.
Ziyarete MİSİAD Çorum Şube Başkanı Satılmış Bıçakçı, MİSİAD Çorum Şube Başkan Yardımcıları Halil Kurt, Mehmet Onan, Nihat Çorlu ve Av.Mustafa Pek katıldı.

Ziyarette Çorum’a ve Hitit Üniversitesine yaptığı katkılar nedeniyle Rektör Reha Metin Alkan’a teşekkürlerini sunan MİSİAD Başkanı Satılmış Bıçakçı, “MİSİAD olarak Çorum’da ve ilçelerimizde önemli görevler yürütmekteyiz. MİSİAD olarak faaliyet alanlarımızı genişletmek ve dünya da ki tüm ülkelerde önemli işler yapmak istiyoruz. Şu an genel başkanımız öncülüğünde 64 ülke de bulunmaktadır. Türkiye’de ise 81 ilde görev yapmaktayız.” şeklinde konuştu.

Rektör Reha Metin Alkan ise MİSİAD’ın önemli bir görevi olduğunu yayıldığı ülke sayısı olarak Çorum’a çok katkı sağlayabilecek rakamlara ulaştığını ifade etti. Alkan ayrıca MİSİAD Başkanı Satılmış Bıçakçı’dan Çorum’a yabancı öğrenci getirimi konusunda isteklerini iletti. Alkan, “MİSİAD gibi yerli ve milli insanların Hitit Üniversitesine yabancı öğrenci getirmesini istiyoruz. Önlerine düşüp, özel olarak seçip, yurtdışından öğrenci getirilmesi gerekiyor. Yurtiçinde zaten sıkıntımız yok ama yurtdışında bulunan 64 temsilciliğiniz aracıyla bize kaç tane öğrenci getirebiliyorsanız getirin, size açık çek veriyorum; koşullarımızı sağladığı sürece öğrencileri üniversiteye alırım.” dedi.
Rektör Alkan’ın isteği üzerine MİSİAD Genel Başkanı Feridun Öncel’e telefonla ulaşıldı. Alkan isteklerini bizzat MİSİAD Başkanına iletti. Konuşmanın sonun da Alkan, MİSİAD Genel Başkanı Feridun Öncel’i Çorum’a davet etti.

“25 BİN KİŞİLİK BÜYÜK BİR ÜNİVERSİTE OLDUK”
Ziyaret sırasında açıklamalarda bulunan Rektör Reha Metin Alkan, Hitit Üniversitesinin öğrencisiyle, akademisyeniyle 25 bin kişilik büyük bir üniversitesi olduklarını söyledi.

Hitit Üniversitesi hakkında açıklamalarda bulunan Rektör Reha Metin Alkan, Hitit Üniversitesinin yakın zamanda Türkiye’de ilk 50 üniversitesinin içine gireceğini, bu büyümeyle Çorum için büyük bir marka olacağını ifade etti. Alkan, Çorum halkının iş adamlarının ve Çorum’da yaşayan herkesin bu üniversite için birlik olması gerektiğini ve birlikte hareket etmeleri gerektiğini söyledi.
Reha Metin Alkan, Hitit Üniversitesinin bir devlet üniversitesi olduğunun hatırlatarak, “Hitit Üniversitesi kamunun üniversitesidir. Biz hesap verilebilir kavramına kalpten inanan insanlarız. Bir eksik görüldüğü zaman ahlakımız gereği, dinimiz gereği önce uyarılması lazım. Burada bizim bir ihmalimiz varsa düzeltilmesi için yardımcı olunması gerekir. İhtimalimiz yoksa da daha iyi nasıl yapılabilir diyerek beraber omuz omuza verilmesi gerekiyor. Bizimle paylaşılmayan şeyleri düzeltme şansına sahip değiliz. Bazen bizde göremiyoruz. Bizde farkında olamıyoruz. Unutmamalıyız ki bu üniversite Çorum’un çok önemli bir değeridir. Bu üniversite Çorum’un gözbebeğidir. Bu yüzden bu üniversitenin en iyi şekilde yönetilmesi, en güzel şekilde hareket etmesi gerekir.” dedi.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.