ÇORUM BELEDİYESİ’NDE ŞEFFAF YÖNETİM « KANAL 19 TV – Çorum Haber, Güncel, Son Dakika

16 Nisan 2021 - 11:01

ÇORUM BELEDİYESİ’NDE ŞEFFAF YÖNETİM

ÇORUM BELEDİYESİ’NDE ŞEFFAF YÖNETİM
Son Güncelleme :

19 Eylül 2020 - 16:26

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ın seçim vaadi olan ‘Şeffaf yönetim’ sözü, Çorum Belediyesi’nin tüm faaliyetlerinde uygulanıyor.

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ın seçim vaadi olan ‘Şeffaf yönetim’ sözü, Çorum Belediyesi’nin tüm faaliyetlerinde uygulanıyor. Çorum Belediyesi’nin performans planı, stratejik yönetim faaliyetleri, ihale ve satın alma raporları, meclis kararları, sosyal yardım ve hizmet raporları, mali rapor ve tablolar internet sitesi üzerinden kamuoyuna sunuluyor. “Şeffaf, katılımcı ve hesap verebilir bir belediyecilik anlayışını uygulayacağım” sözüyle göreve gelen Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, ortaya koyduğu vizyon ve misyonunu yaptığı uygulamalarla hayata geçirdi. Belediyenin tüm faaliyetlerini katılımcı yönetim anlayışı ile hayata geçiren Başkan Aşgın, hizmette adalet ve eşitliği esas alıyor. Şeffaf ve hesap verebilir olmak adına yeni bir uygulama başlatan Çorum Belediyesi, mali tablo ve raporları, ihale ve satın alma raporlarını, sosyal yardım ve hizmet raporlarını, performans planını, stratejik yönetim faaliyetlerini ve meclis kararlarını Çorum Belediyesi’nin resmi internet sitesindeki www.corum.bel.tr web adresinden yayınlıyor. Çorum Belediyesi’nin web sitesini ziyaret edenler, Belediyenin bütçe ve bilançosunu en detaylı haliyle mali raporlar bölümünde görebiliyor. Burada, mali tablolar, mali raporlar ve ihalelerle ilgili bilgiler 3 aylık periyotlar halinde yer alıyor. Müdürlüklerin gelir-gider bilgileri de detaylı bir şekilde Çorum Belediyesi’nin web sitesinden yayınlanıyor. Ayrıca sosyal yardım ve faaliyetleri ve bununla ilgili yapılan ödemeleri kalem kalem görülebiliyor. Stratejik planlar, performans programları, faaliyet raporları ve bunlarla ilgili bütçelere de isteyen herkes ulaşabiliyor. Geçmişe dönük meclis kararları ve toplantı gündemleri de “Şeffaflık ve hesap verebilirlik” ilkesi dahilinde web sitesi üzerinden sunuluyor.

Katılımcı yönetişim anlayışı ile hizmette adalet ve eşitliği esas alan, şehrin tarihi, kültürel ve çevresel değerlerine sahip çıkan, yenilikçi çözümlerle hayatı kolaylaştıran, kaliteli belediyecilik hizmetleri sunmayı misyon edindiklerini belirten Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, “Vizyonumuz; kardeşlik, huzur ve barışın şehri olan ilimizi, ulusal ve uluslar arası ölçekte değer üreten model belediye haline getirmek” dedi. Göreve geldiği günden itibaren belirledikleri temel değerlerden taviz vermeden hizmet ettiklerini açıklayan Başkan Aşgın, “Kamu yararını gözetmek, hukuka ve etik değerlere uymak, adil ve tarafsız olmak, şeffaf ve hesap verebilir olmak, hemşeri memnuniyetine öncelik vermek, kaynakları etkin ve etkili kullanmak temel değerlerimiz içerisinde yer almaktadır. Çorum’un hemşehrilerimizle birlikte, şeffaf, katılımcı ve hesap verebilir bir belediyecilik anlayışı ile yönetmeye devam edeceğiz. Belediyemizin web sitesinde hayata geçirdiğimiz bu uygulamayla bahsi geçen konularda tüm kamuoyunun, söylenti, varsayım ve yorumlarla değil; somut belgelere bakarak objektif bilgi edinmelerini sağlıyoruz” dedi.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.