AHİ EVRAN GENEL KURULU YAPILDI « KANAL 19 TV – Çorum Haber, Güncel, Son Dakika

9 Aralık 2021 - 09:32

AHİ EVRAN GENEL KURULU YAPILDI

AHİ EVRAN GENEL KURULU YAPILDI
Son Güncelleme :

18 Haziran 2019 - 11:48

S.S. Ahi Evran Sanayi Şehri Yapı Kooperatifi Olağan Genel Kurulu toplantısı Afra Düğün Salonunda gerçekleştirildi.

S.S. Ahi Evran Sanayi Şehri Yapı Kooperatifi Olağan Genel Kurulu toplantısı Afra Düğün Salonunda gerçekleştirildi. Genel kurulda bugüne kadar gelinilen durumda yapılan harcamalar ve gelirler üyelere aktarılırken, işlerin hızlandırılması adına kararlarda alındı. Genel kurulda üyelerin talepleri dinlenilerek görüş alış verişinde de bulunuldu. S.S. Ahi Evran Sanayi Şehri Yapı Kooperatifi Olağan Genel Kurul’unda üyeleri bilgilendiren Kooperatif Başkanı Yalçın Kılıç, önlerinde ki bütün engelleri aştıklarını artık üyelerin evraklarının tamamlanması gerektiğini belirtirken tüm üyelerden bu konuda hassasiyet göstermelerini talep etti. Kılıç; ‘’Biz bugüne kadar hiçbir ücret talep etmeden Ankara’ya, İstanbul’a sizler için gittik, geldik. Ben sizlerin dükkanlarını 1.500 liraya değil de 750 liraya nasıl mahal ederim bunun derdine düştüm. Bakanlıklar ile bütün resmiyetleri yerine getirdik. Artık bütün üyelerimizden istemiş olduğumuz evrakları eksiksiz teslim etmelerini bekliyoruz. Biz artık son deme geldik. Hangi arkadaşlarımız evraklarını bizlere teslim ederse arsa almaya hak kazanacaktır. Biran önce istenilen evrakları teslim etmenizi bekliyoruz. Tüm üyelerimizden bu konuda hassasiyet bekliyoruz. 7 yıldır hepinize sabrınız için teşekkür ediyoruz. Hepiniz inandınız, güvendiniz bizde buraya kadar getirdik. İsteyen ayrılabilir isteyen devam edebilir. Benim için sizler önemlisiniz çünkü 7 yıldır bana sahip çıktınız’’ dedi.

PARASINI ZAMANINDA ÖDEMEYENLER İÇİN GECİKME ZAMMI ALINACAK

S.S. Ahi Evran Sanayi Şehri Yapı Kooperatifi Olağan Genel Kurulu toplantısında parasını ödemeyen üyelerden alınacak gecikme zammı miktarıda belirlendi. Alınan kararda aylık gecikme zammı %3 olarak belirlendi. Gecikme zammı konusunda söz alan S.S. Ahi Evran Sanayi Şehri Yapı Kooperatifi Başkanı Yalçın Kılıç, parasını zamanında ödeyen esnafımızında haklarını korumamız gerekiyor, bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın dedi. Aylık %3 gecikme zammı ücreti yapılan oylama sonucunda oy birliği ile kabul edildi. Üyelerden 30 Haziran’a kadar evrakların tamamlanması istenildi. S.S. Ahi Evran Sanayi Şehri Yapı Kooperatifi Olağan Genel Kurul’unda evrakların bakanlığa teslim edileceği vurgulanırken, genel kurulda oy birliği ile alınan kararla üyelerin 30 haziran tarihine kadar gerekli evrakları teslim etmeleri kararlaştırıldı. Üyelerden ayrıca Sahibi olmak istedikleri dükkanın mt2’lerini mutlaka bildirmeleri gerektiği belirtildi.

Üyelerden istenen evraklar şu şekilde; Gerçek Kişi Şahıs İşletmeleri İçin; 1.Üyesi olduğu odadan ‘Nace Kodlu Mesleki Faaliyet Belgesi’. 2.ÇESOB’tan Oda Sicil Kayıt Belgesi. 3.Vergi Levhası. 4.Vergi Dairesinden ‘Mükellefiyet Durum Belgesi’. 5.SGK’da Çalışan İşçilere Ait İş Yeri Sigortalı Hizmet Listesi. 6.Noterden ‘İmza Beyannamesi’

Ticaret Sanayi Odası’na kayıtlı üyeler için ise; 1.TSO’dan ‘Nace Kodlu Mesleki Faaliyet Belgesi’. 2.TSO’dan Oda Sicil Kayıt Belgesi. 3.Vergi Levhası. 4.Vergi Dairesinden ‘Mükellefiyet Durum Belgesi’. 5.SGK’da Çalışan İşçilere Ait İş Yeri Sigortalı Hizmet Listesi. 6.Süresi Dolmamış ‘İmza Sirküsü’. Kooperatif üyesi esnafların bu evrakları 30 Haziran 2019 tarihine kadar S.S. Ahi Evran Sanayi Şehri Yapı Kooperatifi Yönetim Kurulu’na teslim etmeleri gerekmektedir.

YÖNETİM KURULU BELİRLENDİ VE 3 YIL YETKİ VERİLDİ

S.S. Ahi Evran Sanayi Şehri Yapı Kooperatifi Olağan Genel Kurulu’nda yönetim kurulu oy birliği ile belirlendi. Ayrıca genel kurulda Yönetim Kuruluna 3 yıllık yetki verildi. S.S. Ahi Evran Sanayi Şehri Yapı Kooperatifi Yönetim Kurulu Asil Listede şu isimler yer aldı; Yalçın Kılıç, Adnan Tığlı, Ömer Latif Akdağ, Murat Gazel, Erol Bayraklı, Nazmi Kaya, Fatih Balcı, Adem Kabadayı, Emre Sırımsı. Denetim Kurulu Asil Üyeler ise; Arap Kubat, Ahmet Çırak, Hasan İlhan. Genel Kurulda, Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu oy birliği ile kabul edildi.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.